תותבות

תותבות

טיפולי שיניים

טיפולים

חניכיים

חניכיים

כירורגיית-פה

כירוגיה

 
כירורגיית פה
כירורגיית פה

הרמת סינוס

 

הרמת סינוס היא טיפול שיניים כירורגי, שמטרתו להוסיף עצם לחלקיה האחוריים של הלסת העליונה. הוספת העצם נדרשת לאחר אובדן שיניים בלסת העליונה, אשר גורם לאובדן העצם התומכת בהן, כך שלא ניתן לשקם את השיניים באמצעות השתלה. זאת משום שהחדרת שתל דנטלי דרך עצם שלא יכולה לספק תמיכה טובה, עשויה ליצור זיהומים ודלקות, שיובילו להכשלון ההשתלה. לכן בחלק מהמקרים רופא השיניים צריך לעבות את העצם באיזור ולייצר גובה שיאפשר השתלת שיניים, לפני החדרת השתל.

 

רק מומחה לכירורגיה פה ולסת יכול להחליט על ביצוע ניתוח הרמת הסינוס. ההמלצה לבצע ניתוח זה מתקבלת כאשר יש צורך בהשתלת שיניים, אולם יש ספיגה של רכס העצם שנשא את השיניים שהיו שם עד כה. לפני הניתוח יש לקבוע ביקור למומחה בכירורגיית פה ולסת, אשר יסביר למטופלים על תהליך השיקום. בנוסף, על המטופל לבצע צילום CT, הדמייה אשר מציגה באופן תלת מימדי את כל הנתונים אודות האיזור בו מעוניין הרופא לבצע את הניתוח. מעבר לכך, ניתוחי הרמת סינוס מחייבים מיומנות קלינית גבוהה וכן רמת ביצוע גבוהה מאד מרופא השיניים. על הרופא להכיר את מצב בריאותו של המטופל, כולל מחלות רקע, תרופות שנלקחות באופן קבוע, עישון ומחלות סינוסים. כאשר כל התנאים הללו מתקיימים, סיכויי הצלחת הניתוח גבוהים.

 

קיימים שלושה סוגי טיפול הרמת סינוס: פתוחה, סגורה, וזעיר-פולשנית.

 

הרמת סינוס סגורה היא הליך כירורגיית פה בו הרופא קודח חריץ קטן מאד דרך עצם הלסת מתוך חלל הפה. הרמת סינוס סגורה יכולה להתבצע רק כאשר קיים נפח עצם משמעותי, שיבטיח את ייצובו של השתל המוחדר. תוספת העצם במקרה זה היא של 2-3 מילימטר בלבד. לבסוף, ניתן להחדיר עצם הכתושה לחלל זה, ואולי גם את השתל.

 

הרמת סינוס פתוחה מתבצעת דרך פתח בצדה החיצוני של הלסת, זאת על מנת לקבל גישה לחלל זה. לאחר מכן, הכירורג מחדיר עצם כתושה, המוחלפת באופן טבעי בעצם טבעית לאחר תום שמונה חודשים, שלאחריהם ניתן לבצע השתלת שיניים. לניתוח זה ישנן תופעות לוואי כגון שטפי דם, דימום ונפיחות. רוב המטופלים ממתינים 4 עד 5 ימים להחלמה מהניתוח.

 

הרמת סינוס זעיר פולשנית היא הליך חדשני בתחום כירורגיית פה ולסת, אשר יכול להחליף את הרמת הסינוס הפתוחה והסגורה. טכניקה זו מאפשרת לרופא לקצר את הניתוח, להפחית את הסיבוכים ואת תופעות הלוואי, והיא מאפשרת למטופל לחזור לשגרה תוך יום אחד בלבד. בשיטה זו אין סיכון לזיהום הסינוס.

 

 

ד"ר יואן יוסקו - Dr. Iuscu Ioan   |   שדרות גושן 53, קרית מוצקין     |   טלפונים: 04-8713963, 052-2418435   |   פקס: 04-8713963

הפעל נגישות

בניית אתרים