תותבות

תותבות

טיפולי שיניים

טיפולים

חניכיים

חניכיים

כירורגיית-פה

כירוגיה

 
תותבות
תותבות

ואלפלסט (גמיש אלסטי)

 

ואלפלסט הוא חומר דק, גמיש, אלסטי , קל, כמעט בלתי נראה ואנטי אלרגני, אשר ממנו מכינים תותבות לשיניים. תותבות חדשות אלה עונות על דרישות של מטופלים רבים אשר זקוקים לתותבות: נוחות, אסתטיקה, הסתגלות מהירה, עמידות, גמישות, ופונקציונליות. על אף משקלה הנמוך, תותבת ואלפלסט עמידה מאד, וגמישותה מאפשרת לה אחיזה טובה בפה. כך הכוח המופעל בפה בשעת הלעיסה מתפזר בצורה בריאה. ווי תותבת הואלפלסט שקופים גם כן, וגם הם לא פוגעים בשיניים בהן הם נאחזים. בנוסף, תותבת ואלפלסט מעניקה "עיסוי" לחניכיים, ומעכבת את תהליך נסיגת העצם בחניכיים שחסרות בהן שיניים באופן משמעותי.

 

לרוב מכינים תותבות חלקיות מואלפלסט. תותבות אלה יכולות להיות זמניות או קבועות: תותבות ואלפלסט זמניות נותנות מענה לבעיה אסתטית שנוצרה עקב חוסר בשיניים, ומשמשות כפתרון זמני עד לשיקום המלא. במקרה זה, שימוש בואלפלסט מקובל בעיקר כאשר יש צורך בעקירות רבות של שיניים. כאמור, ווי הואלפלסט הם בצבע החניכיים, כך שהאסתטיקה ברמה גבוהה, והם גמישים מאד, כך שהווים אוחזים בשיניים התומכות לאורך זמן. תותבות ואלפלסט קבועות, לעומת זאת, מהוות שיקום ארוך טווח ולכן תהליך הרכבתן שונה.

 

תותבות ואלפלסט קבועות מורכבות לרוב על שתי שיניים בריאות, וכוללות גשר – חלק תלוי מרכזי. בכדי להרכיב אותן, רופא השיניים צריך להכין שתי שיניים תומכות ולשייפן, ועליהן ירכיב את התותבת הקבועה. לשיטה זו מספר חסרונות, ביניהם שחיקת השיניים הטבעיות, בהן נעזר הגשר בכדי להתייצב. קיימת אפשרות להרכיב את התותבת הקבועה על גבי שלד ויטליום. שילוב זה בין הויטליום והואלפלסט מאפשר גמישות וחוזק, כך שהתוצר הסופי הוא תותבת ואלפלסט קבועה יציבה, אשר לה יש ווים שלא מזיקים לשיניים, והאסתטיקה ברמה גבוהה מאד.

 

במקרים נדירים, ואלפלסט משמש להכנת תותבות שלמות. למשל, כאשר מטופלים נוטים לשבור את התותבות שלהם, ואלפלסט משמש פתרון מעולה משום שהוא אלסטי ועמיד. בנוסף, כאשר למטופל יש אלרגיה לאקריל, חומר אשר נמצא ברוב התותבות השלמות, יהיה צורך בשימוש בואלפלסט כדי לייצר עבורו תותבת מתאימה.

 

 

ד"ר יואן יוסקו - Dr. Iuscu Ioan   |   שדרות גושן 53, קרית מוצקין     |   טלפונים: 04-8713963, 052-2418435   |   פקס: 04-8713963

הפעל נגישות

בניית אתרים