תותבות

תותבות

טיפולי שיניים

טיפולים

חניכיים

חניכיים

כירורגיית-פה

כירוגיה

 
חניכיים
חניכיים

שמירה על היגיינת הפה

 

היגיינת הפה היא טיפול דנטלי מתמשך, שמגיע כחלק מהשגרה שלנו, אשר מקטין את הסיכויים לבעיות דנטליות. לצד שגרה זו, מתווספת הביקורת התקופתית במרפאת השיניים. שמירה על היגיינת הפה מתחילה בצחצוח יומיומי של השיניים, אולם צחצוח לבדו לא מטפל באבנית המצטברת עם הזמן. הסרת האבנית מפחיתה את הסיכון לחורים בשיניים, לכאב שיניים, וכן את הצורך לטיפול שורש, לעקירה, לכתר, לגשר ועוד. בנוסף, יש להישמר מעששת, אחת המחלות הנפוצות בעולם. הסיבות העיקריות למחלה זו ולנזקים הנגרמים בעקבותיה, הן גנטיקה, שמירה בלתי מספקת על היגיינת הפה וכן הרגלי תזונה. הרגלי היגיינה נכונים קריטיים ביותר להימנעות מפני עששת.

 

צחצוח שיניים הוא הפעולה הבסיסית ביותר שניתן לעשות מדי יום. הצחצוח הנכון והיעיל צריך להתבצע אחרי כל ארוחה. בנוסף, זמן הצחצוח משתנה בין כל אדם ואדם, משום שאיכות הצחצוח תלויה בכמות החיידקים על השיניים, ולא במשך הזמן שאנו מצחצחים אותן. הזמן הממוצע לניקוי השיניים מחיידקים הוא בין 4 ל-7 דקות בכל צחצוח. מעבר לכך, החלפת מברשת השיניים מדי חודשיים-שלושה (או ברגע שניתן לראות שסיבי המברשת החלו לפנות כלפי חוץ). החלפת המברשת והתאמתה אלינו הן חשובות ביותר, משום שהיא אחראית לניקיון רובד החיידקים אשר מצטבר על השיניים לאחר כל ארוחה. המברשת המומלצת לשימוש היא מברשת קטנה ורכה, שבעזרתה ניתן להגיע לאיזורים שונים בקלות. בשעת הצחצוח חשוב לא להפעיל כוח רב מדי על המברשת.

 

בשעת הצחצוח, אנשים רבים מדווחים כי הצחצוח גרם להם לדימום בחניכיים, דבר אשר גורם להם לחשוב שהם פוגעים בחניכיים שלהם. בפועל, דימום בחניכיים כבר מעיד על דלקת קיימת, והפתרון לדימום הוא התמדה ועקביות בצחצוח השיניים. מעבר לשימוש במברשת שיניים בעקביות ובהתמדה, יש צורך במוצרי היגיינה נוספים כגון מי פה, ואף יותר חשוב מכך – שימוש בחוט דנטלי, שחשוב לפחות כמו השימוש במברשת השיניים.

 

שימוש בחוט דנטלי מאפשר לכם לסלק את החיידקים שנמצאים בין השיניים, איזורים שלא נגישים למברשת השיניים, ותופסים כ-35% מפני השטח של השיניים. במהלך הארוחה ולאחר סיומה, שאריות מזון נתקעות בין השיניים – בחריצים שאינם נגישים למברשת השיניים. בשל היותם לא נגישים, עששת מתפתחת בקלות רבה באיזורים אלה.

 

בריאות השיניים וחלל הפה היא חשובה ביותר מבחינה תפקודית, בריאותית ואסתטית. כל מה שעליכם לעשות כדי לשמור על היגיינת הפה, ולהגן על עצמכם מפני חורים בשיניים ומחלות חניכיים, הוא לשלב הרגלים פשוטים בשגרת היום-יום, בדיוק כפי שאתם זוכרים לשתות מים.

 

 

ד"ר יואן יוסקו - Dr. Iuscu Ioan   |   שדרות גושן 53, קרית מוצקין     |   טלפונים: 04-8713963, 052-2418435   |   פקס: 04-8713963

הפעל נגישות

בניית אתרים