תותבות

תותבות

טיפולי שיניים

טיפולים

חניכיים

חניכיים

כירורגיית-פה

כירוגיה

 
כירורגיית פה
כירורגיית פה

שתלים דנטליים

 

השתלת שיניים היא הליך כירורגי, במהלכו משתמשים בשורש שן מלאכותי בכדי לתמוך בשן מלאכותית, שנראית כמו שאר השיניים בפה. ישנם סוגים שונים של השתלות; ולכל סוג תפקיד משלו. ברוב השתלים, חומר השתל הוא טיטניום שמשתלב בצורה טובה עם העצם הטבעית שבלסת. לעצם הלסת תפקיד חשוב בהשתלת השיניים: גודל העצם וצורתה קובעים את סוג ההשתלה הנדרשת לכל מטופל.

 

סוגי שתלים דנטליים

הסוג הנפוץ ביותר דומה מאד לשורש הטבעי של השן. משתמשים בסוג זה כאשר עצמות הלסת רחבות ועמוקות, כך שהן מספקות בסיס רחב להחלפת שן (ואפשר להחליף גם יותר משן אחת). הסוג השני מיועד ללסתות צרות וקצרות במיוחד, שלא ניתן לבצע בהן השתלת עצם. הסוג השלישי נועד למקרים קיצוניים, בהם עצם הלסת ספגה נזק כבד כל כך, שגם אם תתבצע השתלה - היא לא תוכל לתמוך בשתל החדש, וההליך יכשל. לבסוף, קיים הליך אשר מתבצע מיד לאחר עקירת השן הטבעית. מדובר בהליך חדש, אשר מתבצע רק אצל מטופלים שעצם הלסת שלהם בריאה מספיק על מנת לספוג את השתלת השן ולהחלים ממנה.

עד כה, ידוע שתהליך זה מצמצם את זמן ההחלמה.

 

הנחיות לאחר השתלה

לאחר הניתוח, מומלץ להיעזר באדם קרוב שילווה את המטופל לביתו. כמו בכל מקרה רפואי אחר, גם כאן הכרחי לפעול בהתאם להוראות הרופא. רופא שיניים ימליץ למטופל לנוח, לשטוף את הפה במי מלח כמה פסמים ביום ולאכול מזונות רכים. בנוסף, מומלץ להשתמש בשקיות קרח כדי לצמצם את הנפיחות באיזור, וכן בגזות סטריליות למקרה שאיזור הניתוח מדמם.

בנוסף, אסור לעשן, להשתמש בקשיות לשתייה, להתעמל או לצחצח את איזור ההשתלה באופן ישיר למשך שבוע.

 

תחזוקת השתל קריטית להצלחת ההשתלה. איזור ההשתלה הוא פגוע, ויש לשקמו - באמצעות ניקוי יומי של מי פה, צחצוח יומיומי של הפה ושימוש בחוט דנטלי לאחר כל ארוחה. פעולות אלו נועדו למנוע הצטברות אבנית, אשר יכולה להוביל לזיהומים, לדלקות ולבסוף אף לכשלון ההשתלה. החלמת רקמת החניכיים לוקחת בין 4 ל-6 חודשים, ולאחריה יש צורך ליצור את הכתר, אשר מקבע את השן למקומה.

 

 

ד"ר יואן יוסקו - Dr. Iuscu Ioan   |   שדרות גושן 53, קרית מוצקין     |   טלפונים: 04-8713963, 052-2418435   |   פקס: 04-8713963

הפעל נגישות

בניית אתרים